Kiremit Çatı

Kiremit aktarma günümüzde avrupada olduğu gibi Türkiye’de kiremit uygulaması yapılmaktadır. Kiremit Aktarma Mevcut çatı üstündeki çatı kapatma örtüsüdür. Yağmur, güneş, kar, şartları belirli bir zaman sonra kiremitin ömrünü azaltmaktadır. ve KİREMİT gizli oluk toz,yaprak,vs. dolmaktadır. bu sorunlarda belilrli bir zaman sonra çatının aktarılmasına neden olmaktadır. Çatı aktarımı. Çatı kiremitleri komple açılır ve temizlenir. Kiremit altı su izolasyonu (mebran) serilir açılan kiremitlerin kırk çürüleri ayıklanır kullanılır kiremitler ipinde dizilir. ve eksik gelen kiremitler tamamlanır.

Kiremit mahya'ları (omuz) ipinde dizilir ve harçlanır. Kiremit çatı sistem uygulamasında kullanılacak kiremit modeli belirlenmelidir. Bu modeller, Marsilya, Akdeniz, Venedik, Floransa,Valensiya, Alaturka (Osmanlı Kiremit), Ciremitto, İsoflat, Degradeli kiremitler çatı sistemi için kullanılabilir. Hazırlanan çatı konstrüksiyonu (ahşap veya çelik) üzerine kaplama veya çıtalama yapılır. Kaplamada, tahta en az 2,5 cmm /OSB en az 11mm olmalıdır, Çıtalamada ise 5×5 cm ebadında veya 3×3 cm ebadında çıtalar direk konstrüksiyon üzerine kiremit oturma tırnaklarına göre uygulanabileceği gibi kaplama üzerinede çıtalama yapılabilmektedir. Hazırlanacak olan çatının, bulunduğu bölge, iklim koşulları, çatı eğimi gibi genel ve özel şartlara göre alt yapısı oluşturulur. Hazırlanan zemin üzerine su yalıtımı için gerekli su yalıtım malzemesi tercih edilir, ve kulanılır. Su yalıtım malzemesinin kullanılmasından sonra tercih edilen kiremit modeli çatıya uygulanır. Çatı da gerektiği rente kullanılır.

Kiremit Çatı

Çatı Yapım & Onarım Ustası arıyorsanız doğru adrestesiniz. Öztoprak Yapı İnşaat olarak Adan Zye çatı işleriniz ile ilgili ihtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla kurulmuştur.